Görme Engelliler

10 Kasım Töreni

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ölüm yıldönümü hem onun aziz hatırasını yad etmek hem de şükranlarımızı bildirmek toplandık.

10 Kasım

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü hem onun aziz hatırasını yad etmek hem de şükranlarımızı bildirmek için bir fırsat. 10 Kasım günü yağmurlu bir güne denk gelmesine rağmen öğrencilerimizin ve velilerimizin yoğun katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

Saatin 9.05’i gösterdiği anda tüm yurtta olduğu gibi sirenler eşliğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygı duruşunda bulunduk. Ardından gür ve coşkulu bir şekilde İstiklal Marşı’mızı da okuyarak törene başladık. Programa ilçedeki görevi nedeniyle katılamayan müdürümüz Sayın Fethullah Güner’in konuşmasının okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı oklumuzun yeni Türkçe öğretmeni Vedat ALPDAĞ yaptı. Töreni öğrencilerin şiir, yazı ve koro etkinliklerini dinleyerek sonlandırdık. Bu vesileyle Çakmak Orta Okulu yayın ekibi olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve şükranla anar; mekânının cennet olmasını temenni ederiz.